Najlepsze materace hotelowe według najlepszemateraceopinie

Zdrowy sen podczas wakacji może cudownie odmładzać – do tego stopnia, że będziesz chciał odzyskać jakość odpoczynku, kiedy wrócisz do prawdziwego świata. Materace hotelowe Na szczęście materace przywołujące na myśl wrażenia z pobytu w hotelu są łatwo dostępne.

Ten przewodnik poprowadzi Cię przez materace, które przypominają naszemu zespołowi ds. snu najlepsze łóżka hotelowe, wraz ze wszystkimi oferowanymi przez nie akcesoriami. Omówimy ich wyjątkowe cechy, materiały oraz wszelkie ciekawostki, o których warto wspomnieć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odtworzyć swój ulubiony pobyt w hotelu we własnej sypialni.

Nasz wybór najlepszego materace hotelowe

kdł tytuł najlepszego materaca hotelowego ze względu na wysoki profil, strefową cewkę i dobrze zharmonizowaną równowagę miękkości zapewniającej wsparcie. Łóżko to przyjemnie otulało naszych testerów, jednocześnie zapewniając odpowiednią siłę uniesienia okolicy bioder i lędźwi.

Z jakich materacy korzystają hotele?

Wiele hoteli wyposaża swoje pokoje w specjalnie wykonane materace zaufanych marek, takich jak Serta i Stearns & Foster. Niektóre z nich umożliwiają nawet zakup ich charakterystycznych materacy, chociaż są one dość drogie.

Z jakich materacy korzystają hotele Marriott?
Z jakich materacy korzystają hotele Westin?
Z jakich materacy korzystają hotele Sheraton?
Z jakich materacy korzystają hotele Hilton?

Kupno materaca hotelowego online a w sklepie

Jeśli chcesz uchwycić wrażenie materaca hotelowego w nowym łóżku w swoim domu, możesz pokusić się o odwiedzenie lokalnych sklepów z materacami i wypróbowanie różnych modeli.

Takie podejście pozwala położyć się na łóżku przed jego zakupem, ale na dłuższą metę jest to bardziej kosztowna opcja, a ponadto wymaga interakcji ze sprzedawcami, którzy często mają inne priorytety niż Twoja wygoda.

Kupując materac hotelowy przez Internet prawdopodobnie zaoszczędzisz trochę pieniędzy, ponieważ materace tych marek mogą zostać wysłane bezpośrednio do Ciebie, konsumenta. Nie są zmuszeni najpierw sprzedawać swoich łóżek sklepom detalicznym, gdzie cena następnie wzrośnie jeszcze bardziej, tak że zarówno producent, jak i sprzedawca detaliczny mogą zyskać.

Ponadto internetowe firmy zajmujące się materacami powinny nadal dawać Ci szansę przetestowania łóżka w domu przez wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Te długoterminowe próby snu są znacznie lepszym wskaźnikiem tego, czy materac jest dla Ciebie odpowiedni, niż krótka drzemka w sklepie.

Korzyści z zakupu łóżka hotelowego w sklepie

  • Możesz przetestować łóżko od razu (nawet na krótko)
  • Możesz porównać działanie różnych modeli
  • Korzyści z zakupu łóżka hotelowego online
  • Wygodne zakupy, wolne od nachalnych sprzedawców
  • Długoterminowe próby snu dają jasny obraz tego, jak będziesz spać na materacu
  • Niższe koszty całkowite przy tej samej jakości
  • Łatwiejszy transport i konfiguracja materaca, często z usługą dostawy w białych rękawiczkach
  • Proste procesy zwrotu, jeśli materac się nie sprawdzi

 

Z jakich rodzajów materacy korzystają hotele?

Renomowane hotele najczęściej wyposażają swoje pokoje w materace hybrydowe, które łączą w sobie wspierającą jednostkę sprężynową z wygodnymi warstwami na wierzchu. Niektóre hotele mogą stosować bardziej tradycyjne modele ze sprężynami wewnętrznymi lub materace piankowe wykonane z warstw lateksu, pianki memory lub pianki polietylenowej.

Jaka jest zatem różnica pomiędzy tego typu łóżkami hotelowymi? Poniżej możesz przeczytać więcej o każdej odmianie.

Materace hotelowe Innerspring

Materac sprężynowy wywodzi swoje wsparcie (i swoją nazwę) od cewki znajdującej się wewnątrz łóżka. Cewki mogą być ze sobą połączone lub „kieszonkowe”, co oznacza, że są owinięte w małe rękawy z materiału i poruszają się niezależnie od siebie.

Najnowocześniejsze materace hotelowe powinny posiadać cewki kieszeniowe o dużej wytrzymałości. Sprężyny nadają łóżku sprężystość i dużą responsywność, co ułatwia poruszanie się po materacu. Łóżka ze sprężynami wewnętrznymi są również naturalnie chłodne, ponieważ jednostka cewki umożliwia przepływ powietrza pomiędzy sprężynami.

Jednak tradycyjne materace ze sprężynami wewnętrznymi z biegiem czasu są podatne na zwiotczenie i mogą nie sprawiać wrażenia tak miękkich i wygodnych jak łóżka piankowe lub hybrydowe.

Materace hotelowe z pianki memory

Hotele mogą zdecydować się na materace z pianki z pamięcią kształtu, jeśli chcą, aby ich łóżka były szczególnie miękkie w dotyku. Kiedy kładziesz się na piance z pamięcią kształtu, materiał ściska się pod spodem i dopasowuje się do kształtu Twojego ciała, zapewniając charakterystyczne uczucie przytulania.

Pianka z pamięcią kształtu znana jest z zatrzymywania ciepła, dlatego sieci hoteli korzystające z łóżek z pianki z pamięcią kształtu zazwyczaj kupują łóżka z wbudowanymi funkcjami chłodzenia. Elementy te mogą obejmować wentylowane wstawki, oddychające pokrowce i/lub wlewy chłodzących żeli lub metali do korpusu łóżka. samą piankę.

Wnętrze materaca z pianki Memory Foam przetestowane przez Julię Forbes

Badanie wnętrza materaca piankowego

.
Materace hotelowe lateksowe

Pianka lateksowa to stosunkowo nowość na scenie materacowej, ale jest to materiał o dużym potencjale. Hotele luksusowe mogą cenić lateks za jego wrodzoną oddychalność, trwałość i szybkość reakcji. Stanowi świetny (ale często kosztowny) kompromis pomiędzy zaletami pianki z pamięcią kształtu i sprężyn.

Sprawdź nasze typy najlepszych materacy lateksowych.

Hybrydowe materace hotelowe

Hybrydy są szczególnie popularne jako materace hotelowe, ponieważ są zbudowane zarówno z jednostek sprężynowych, jak i warstw pianki dla zapewnienia komfortu. Ten format zapewnia zarówno wszechstronność, jak i bogactwo, ponieważ w materacu hybrydowym można zmieścić o wiele więcej warstw niż w modelu całkowicie piankowym lub ze sprężynami wewnętrznymi.

Warstwy pianki wewnątrz łóżka hybrydowego mogą być pianką z pamięcią kształtu, innym rodzajem pianki polietylenowej, pianką lateksową lub mieszanką tych typów. Zapewniają miękki, przytulny bufor pomiędzy podkładem a sprężynami łóżka, które stanowią większość podparcia.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie luksusowego materace hotelowe

Cena

Materace imitujące te, które można znaleźć w pokojach hotelowych, będą prawdopodobnie nieco droższe niż przeciętne łóżko. Dzieje się tak dlatego, że najlepsze materace hotelowe wykorzystują wysokiej jakości, trwałe materiały.

Jeśli pragniesz dokładnie takich wrażeń, jakie miałeś na materacu podczas wakacji, wiele hoteli umożliwia zakup własnych materacy online. Materace te mogą kosztować tysiące dolarów (na przykład łóżko Ritz-Carlton kosztuje ponad 3000 dolarów za łóżko typu queen-size).

Możesz zaoszczędzić pieniądze, przeglądając więcej popularnych modeli materacy, które w dotyku przypominają ulubiony materac hotelowy. Materace z naszego zestawienia są tańsze niż ich hotelowe odpowiedniki, ale powinny oferować porównywalny poziom komfortu.

Zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych luksusowych materacy.

Jędrność

Twardość materaca waha się gdzieś pomiędzy dość miękkim a dość nieustępliwym. W naszych szczegółowych recenzjach zapewniamy rankingi liczbowe dla każdego łóżka w skali twardości od 1 do 10.

Jest to jednak wskaźnik subiektywny, więc pamiętaj, że Twoje wrażenia dotyczące twardości łóżka mogą nie odpowiadać odczuciom innej osoby, zwłaszcza jeśli masz znacząco różne typy budowy ciała.

Wiele materacy hotelowych osiąga pożądaną równowagę dzięki średnio twardej powierzchni. Jest to najwygodniejszy poziom twardości dla przeciętnego człowieka, który uwzględnia większość preferencji dotyczących snu.

Przypomnij sobie materace, na których spałeś w przeszłości i które sprawiały Ci przyjemność. Czy sprawiały wrażenie pluszowego i tonącego, kiedy się na nich kładłeś, czy też sprawiały, że czułeś się bardziej uniesiony i wspierany? Kierując się osobistymi preferencjami, możesz pomóc w wyborze najlepszego nowego materaca inspirowanego hotelami dla Twojego domu.

Pozycja do spania

Nasi testerzy testują każdą pozycję do spania, aby upewnić się, że każdy materac pasuje do odpowiedniego miejsca do spania
Pozycja, w której śpisz, ma większy wpływ na wybór idealnego materaca hotelowego, niż mogłoby się wydawać. Różne pozycje odpowiadają różnym poziomom twardości i wywierają nacisk na różne punkty nacisku na całym ciele.

Osoby śpiące na plecach zazwyczaj potrzebują średnio-twardego materaca, który dobrze łączy podparcie i odciążenie. Ta pozycja zapewnia neutralny kręgosłup i najbardziej równomierne rozłożenie ciężaru na materacu, dlatego często jest zalecana jako najbardziej zdrowa postawa.

Osoby śpiące na boku potrzebują bardziej miękkiego materaca, który będzie amortyzował ramiona i biodra. Te „ostre” punkty nacisku wytrzymują większość naprężeń w tej pozycji, dlatego najlepsza jest miękka powierzchnia. Jednak nadal będziesz potrzebować wspierającego fundamentu!

Osoby śpiące na brzuchu potrzebują twardego materaca, który zapobiegnie zbyt dużemu zapadaniu się ciała w okolicach bioder. Zbyt miękki materac spowoduje zanurzenie się dolnej części ciała w łóżku i wypchnięcie kręgosłupa z równowagi.

Osoby śpiące kombinowanie powinny szukać łóżka, które umożliwi im łatwą zmianę pozycji w nocy. Zwykle dobrze sobie radzą ze średnio twardym materacem o wysokim stopniu responsywności.

Chłodzenie

Najlepsze materace hotelowe posiadają najnowocześniejsze funkcje chłodzenia, dzięki czemu goście nie budzą się spoceni i niewygodni. Szukając nowego materaca, zwróć uwagę na następujące elementy chłodzące:

Jednostki sprężynowe umożliwiające dodatkowy przepływ powietrza
Otwory wentylacyjne lub oddychające kliny
Pokrowce wykonane z oddychającego materiału, np. bawełny
Pianki z dodatkiem żeli chłodzących lub metali, takich jak miedź
Pianki o strukturze otwartokomórkowej
Pianka lateksowa, która jest naturalnie bardziej oddychająca niż pianki syntetyczne
Inne tkaniny regulujące temperaturę lub technologie „zmiany fazowej”, które rozpraszają ciepło

hotele korzystają?

Hotele często stosują nakładki na materace z poduszką lub pianką z pamięcią kształtu. Tego typu nakładki zapewniają dodatkową poduszkę i wsparcie.

Do naszych ulubionych nakładek, które naśladują wrażenia z pobytu w hotelu, zalicza się nakładka na materac TEMPUR-Adapt® i nakładka na materac Saatva Graphite.

Wniosek

Nie każdego stać na dłuższy pobyt w hotelu – zwłaszcza w hotelu pięciogwiazdkowym – ale mimo to możesz spać jak na bezterminowych wakacjach. Kiedy zainwestujesz w najlepszy materac, który będzie przypominał Twój ulubiony hotel, kładzenie się spać każdej nocy stanie się swego rodzaju luksusowym wypoczynkiem

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *