Najlepsze materace składane (2024) — idealne dla gości

Składane materace szybko podbijają rynek jako idealna do przechowywania pościel do podróży, rozrywki i biwakowania. Większość z nich jest łatwa do przechowywania i materace składane, ale warto mieć pewność, że ten, który posiadasz, będzie równie wygodny do spania, jak i wygodny.
materace składane
materace składane

Do naszej listy rekomendacji wybraliśmy jedne z najlepszych składanych materacy. Niezależnie od tego, czy szukasz potrójnego łóżka, które zmieści się w pokoju dziecięcym, czy czegoś dla dorosłych, na tej liście znajdziesz składany materac.

Co to jest materace składane?

Materac składany to lekki, przenośny rodzaj materaca, który można łatwo złożyć i przechowywać. Są tańsze i bardziej przyjazne w podróży niż tradycyjne materace, ale nie zastępują ich. Zwykle służą jako powierzchnia do spania, gdy jesteś w podróży, niezależnie od tego, czy jesteś gościem w czyimś domu, czy na wycieczce kempingowej.

Materace składane są często nazywane materacami składanymi na trzy części, ponieważ zwykle mają trzy segmenty, które można układać jeden na drugim podczas składania materaca. Ale niektóre składane materace będą miały więcej niż trzy segmenty lub inny rodzaj składanej konstrukcji. (Niektóre nawet składają się, przypominając małą kanapę lub fotel wypoczynkowy.)

Zalety łóżka materace składane

Biorąc pod uwagę, jak niedrogie i wygodne są łóżka składane, bardziej oczywistym pytaniem jest, dlaczego nie powinieneś ich kupić, ale i tak jest kilka przekonujących powodów.

Ogólna przenośność materace składane

Wiele składanych materacy jest tak zaprojektowanych, aby z łatwością mieściły się pod ramą łóżka w celu przechowywania, a nawet są wyposażone w etui lub zatrzaski na rzepy, które utrzymują segmenty razem, gdy nie są używane. Można je rozłożyć, aby zmieścić się w niewygodnych przestrzeniach, a jeśli brakuje Ci miejsca do przechowywania, niektóre opcje są wielofunkcyjne i mogą służyć jako kanapa, kanapa, a nawet krzesło.

Wygodny dla gości i osób nocujących

Dla klientów z rodziną i znajomymi przyjeżdżającymi spoza miasta lub dla dzieci, które często nocują, składane materace to szybka i łatwa w przechowywaniu opcja, która nie powinna wymagać zbyt wiele czasu na rozłożenie. Po wyjściu gości poduszki można łatwo wyczyścić i przechowywać. Niektóre łóżka są nawet na tyle lekkie, że dzieci mogą je przechowywać.

Niedrogie rozwiązanie materace składane

Podczas gdy inne opcje dla gości podróżujących i nocujących obejmują łóżka wysuwane, rozkładane kanapy lub wiele dmuchanych materacy, z których każdy może mieć tylko kilka zastosowań, składane alternatywy kosztują mniej i często wytrzymują dłużej. Wiele firm oferuje różne rozmiary, więc płacisz tylko za ilość potrzebnej przestrzeni.

Szukasz składanej alternatywy? Zapoznaj się z naszymi wyborami najlepszych materacy do łóżek w szafie.

Wygodny dla kamperów

Niezależnie od tego, czy lubisz spać pod gwiazdami, czy w namiocie, chronionym przed komarami, składane materace są doskonałym rozwiązaniem zapewniającym wygodę. Aby odizolować podkłady od zimnej ziemi i unieść plecy od korzeni lub kamyków, lekkie składane łóżko może odmienić wrażenia z biwakowania, nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca do przechowywania.

Hack podróżniczy

Długie podróże mogą siać spustoszenie w stanie psychicznym i fizycznym podróżującego, przez co dobry sen staje się szczególnie ważny, szczególnie w przypadku zmiany strefy czasowej. Zabierając ze sobą składany materac, możesz mieć pewność, że gdziekolwiek się zatrzymasz, będzie łóżko z Twoim imieniem i nazwiskiem. Wielu podróżnych korzysta nawet ze składanego materaca, aby za pomocą poduszek i koców tył samochodu przekształcić w oazę snu.

Przewodnik dla kupujących materace składane: na co należy zwrócić uwagę

Pokrowiec na materace składane

Zdejmowane pokrowce chronią materac przed plamami, wilgocią, brudem czy potencjalnymi alergenami. Ponieważ nie każda marka uwzględnia je przy zakupie, możesz rozważyć zakup pokrowca osobno lub wybrać markę zapewniającą lepszą ochronę.

Pokrowce mogą również zwiększyć wygodę, styl i użyteczność łóżka. W przypadku korzystania z łóżek na śliskich, płaskich powierzchniach lub pochyłościach mogą być konieczne uchwyty antypoślizgowe. Chociaż większość jest wykonana z materiału poliestrowego, niektórzy twierdzą, że są bardziej miękkie lub wygodniejsze niż inne. Czytanie recenzji klientów może pomóc zweryfikować te twierdzenia.

Chcę zobaczyć więcej? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych ochraniaczach na materace.

Materiały znajdujące się w składanym materacu

Materace składane wykonane są głównie z dwóch rodzajów pianki, poliuretanu i pamięci. Niektóre oferują kombinację nakładek z pianki zapamiętującej kształt i warstw poliuretanowych zapewniających wsparcie, podczas gdy inne są wykonane w całości z pianki polietylenowej. Chociaż pianka z pamięcią kształtu jest lepsza do podparcia pleców, jest znacznie gęstsza niż pianka poliuretanowa i może sprawić, że łóżko będzie cięższe i mniej przenośne.

Pianka zapewnia mniejsze wsparcie i czasami może wydawać się bardziej miękka, ale może być znacznie mniej gęsta i często jest tańszą opcją. Niektórzy klienci decydują się na zakup składanych materacy z pianki polietylenowej z oddzielnymi nakładkami, jeśli potrzebują dodatkowego wsparcia.

Podobnie jak w przypadku każdej opcji łóżka w pudełku, po wyjęciu z pudełka materac może wydzielać silny zapach chemikaliów, aż do wywietrzenia w procesie zwanym „odgazowywaniem”. Chociaż nie ma badań jednoznacznie łączących odgazowywanie z rakiem lub poważnymi schorzeniami, kupujący wrażliwi na zapachy mogą w rezultacie odczuwać bóle głowy, dyskomfort w zatokach lub kaszel.

Aby tego uniknąć, kupujący mogą po prostu wywietrzyć łóżko na pełne dwadzieścia cztery godziny przed użyciem lub po prostu poszukać logo Certi-PUR na stronach internetowych firm. Certyfikat ten gwarantuje, że firma przestrzega określonych norm regulujących ilość i rodzaj środków chemicznych stosowanych w piance materacowej. Rezultatem powinno być mniejsze wydzielanie gazów i mniej zauważalny zapach po rozpakowaniu.

Grubość/wysokość materace składane

Łóżka składane są dostępne w różnych grubościach od 3 do 6 cali, co zwykle odpowiada cenom. W większości przypadków grubsza warstwa pianki oznacza lepsze podparcie, jednak w niektórych przypadkach czterocalowa pianka z pamięcią kształtu może zapewniać większe wsparcie niż sześciocalowy materac z pianki polietylenowej, ponieważ pianka z pamięcią kształtu zwykle skuteczniej zapewnia wsparcie, ponieważ dopasowuje się do krzywizn i łagodzi punkty nacisku.

Ponieważ łóżka składane są często używane bez podstawy, ważne jest, aby nadrobić brak stabilności lub wsparcia. Wybór pianki polietylenowej o większej gęstości i co najmniej średniej twardości prawdopodobnie zapewni niezawodne wsparcie, będzie tańszy i zapewni, że pianka nie będzie się ściskać i zużywać w miarę upływu czasu.

Jędrność

Większość materacy składanych jest ciasno wypełniona, aby zrekompensować brak stabilności podstawy lub sprężyn, co zapewnia mocne podparcie. Chociaż jest to świetna wiadomość dla osób śpiących na brzuchu i plecach, twardsze opcje mogą nie być najlepszą długoterminową opcją dla osób śpiących na boku.

Niektóre opcje z pianką o niższej gęstości są bardziej miękkie niż inne, co może być wygodniejsze dla osób śpiących na boku, pod warunkiem, że łóżko nie ugnie się zbyt mocno i nie pozostawi Cię rano na podłodze. Twardość materaca jest w dużej mierze kwestią preferencji, więc czytanie recenzji może nie być tak pomocne w tym dziale. Najlepiej będzie wybrać markę, która oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy lub przynajmniej rozsądną politykę zwrotów, jeśli czujesz, że będziesz musiał samodzielnie wypróbować produkt.

Rozmiary materace składane

Materace składane są dostępne w różnych rozmiarach i cenach, niektóre odpowiadają tradycyjnej ofercie materacy bliźniaczych, pełnych i typu queen-size, a inne oferują wyjątkowo małe pojedyncze materace dla bardzo dużych królów Kalifornii.

Ważne jest, aby przed złożeniem zamówienia sprawdzić wymiary, aby upewnić się, że łóżko zmieści się w namiocie, samochodzie lub preferowanym miejscu, zanim dotrze do domu. Poniższa tabela przedstawia wspólne przybliżone wymiary dla różnych marek dla każdego wymienionego rozmiaru, przy czym wysokość różni się w zależności od wyboru klienta.

Gdy materac jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci, mniejsze rozmiary zapewniają dużo miejsca i ułatwiają przechowywanie. Jednakże, jeśli Twoje łóżko może być używane dla różnych osób dorosłych, czasami dodatkowe pieniądze na większy rozmiar mogą być warte wielu nocy dobrego snu, jakie może zapewnić większa przestrzeń na nogi.

Wymiary składanego materaca po złożeniu

Chociaż łóżko może być wystarczająco lekkie, aby można je było zabrać na następną wyprawę kempingową, warto upewnić się, że zmieści się w samochodzie lub innym przeznaczonym miejscu do przechowywania. Długość i szerokość mogą być standardowe w zależności od rozmiaru, ale materace można składać na różne sposoby, nawet jeśli wszystkie są potrójne. Wymiary po złożeniu powinny być dostępne w każdym dostępnym rozmiarze na stronie internetowej firmy.

Całkowita waga łóżka składanego

Nawet najmniejsza pianka z pamięcią kształtu prawdopodobnie przewyższy większe opcje pianki polietylenowej ze względu na jej znaczną gęstość. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę całkowitą wagę i przeznaczenie każdego produktu, aby w noc poprzedzającą wielką samotną wyprawę na kemping nie skończyć na lodzie z pięćdziesięciofuntowym materacem.

Łatwość poruszania się

W przypadku materacy, które trzeba zabierać na wakacje lub przechowywać i często używać, zwróć uwagę na opcje zwiększające mobilność. Uchwyty, segmenty mocowane za pomocą pasków na rzepy i torby są przydatne w tym wysiłku.

Dodatkowe uwagi przy poszukiwaniu składanego materaca
Wbudowana poduszka
Niektóre łóżka oferują opcję wbudowania poduszki dla większego komfortu, co może wyeliminować potrzebę zapewniania własnej poduszki dla siebie lub gości. Dla snobów, którzy nie mają poduszek, może to być wygodna funkcja do rozważenia.

Jeśli jednak wybrany przez Ciebie składany materac nie jest wyposażony w tę opcję, zapoznaj się z niektórymi z naszych najlepszych ofert najlepszych poduszek.

Budżet materace składane

Chociaż łóżka składane są na ogół niedrogą alternatywą dla luksusowych materacy powietrznych lub łóżeczek dziecięcych, niektóre materace składane są droższe od innych. W przypadku jednorazowej działalności lub wydarzenia tańsza opcja może być najlepsza dla osób kupujących materace z ograniczonym budżetem. Produkty te jednak zwykle nie wytrzymują tak długo, więc jeśli widzisz, że używasz ich częściej niż kilka razy w roku, kilka dodatkowych dolarów może być wartych kilka dodatkowych Z.

Pojemność przechowywania materace składane

Kilka dodatkowych centymetrów pianki może mieć ogromne znaczenie w przypadku cięższych podkładów, ale zapewnia także więcej miejsca do przechowywania, gdy nie jest używany. Przed zakupem zastanów się, kto będzie korzystał z łóżka. Lżejsze podkłady, takie jak dzieci, mogą skorzystać z cieńszego materaca, który można łatwo przechowywać w szafie.
Przeczytaj więcej: Jak prawidłowo przechowywać materac

Gwarancja

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju łóżko chcesz, wybierz takie z gwarancją, która pozwoli Ci łatwo zwrócić produkt, jeśli dana funkcja nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Wiele marek oferuje 100% gwarancję satysfakcji klienta, aby mieć pewność, że otrzymasz to, za co płacisz.

Pamiętaj, że nawet mając gwarancję, warto złożyć zamówienie z wystarczającą ilością czasu, aby skorzystać z ewentualnej wymiany, zanim łóżko będzie Ci potrzebne. W Internecie pełno jest opowieści o kupujących, którzy mają gwarancję i paragon, ale nie mają czasu na zwrot czegoś przed wydarzeniem, na które to kupili. Bądź mądry, zamów z wyprzedzeniem.

Kompatybilność z pozycją spania

Podczas gdy tradycyjne materace dobrze sprawdzają się w określonych pozycjach do spania, materace składane mają mniej do zaoferowania pod względem różnorodności. Jednak kilka kluczowych kwestii powinno pomóc kupującym w pełni wykorzystać możliwości zakupu.
W przypadku osób śpiących na plecach i na brzuchu średnie lub twarde podparcie zapewnia niezbędne wsparcie dla bioder i kręgosłupa, a dobra wiadomość jest taka, że materace składane w naturalny sposób należą do tej kategorii.

W przypadku podkładów bocznych preferowana jest miękkość lub średnia twardość, pod warunkiem, że zapewnione zostanie wystarczające podparcie, aby zapobiec zagęszczaniu się pianki pod ciężarem ciała. Miękkie materace składane nie są tak powszechne, ponieważ wymagają dodatkowych warstw podparcia, dlatego dobrą alternatywą jest opcja z pianką z pamięcią kształtu. Pianka z pamięcią kształtu podtrzymuje punkty nacisku na ramionach i biodrach, ale unosi się, wspierając talię i nogi.

Inne zastosowania materace składane

Jeśli masz mało miejsca, rozważ zakup wielofunkcyjnego materaca, który po złożeniu można przekształcić w krzesło lub kanapę, na przykład jeden z naszych najlepszych materacy futon. Materace te doskonale nadają się do pokojów wieloosobowych, wieczorów filmowych i pokojów dziecięcych, ponieważ w mgnieniu oka zapewniają dodatkowe miejsce do siedzenia lub pościel i nie wymagają w ogóle przechowywania.

Niektóre kolorowe opcje pełnią także funkcję wystroju pokoju i pościeli podczas noclegu. Inni klienci połączyli produkt ze swoją kreatywnością, aby w ciągu dnia wyścielić ławki do pojazdów kempingowych, a następnie rozłożyć je w celu uzyskania pełnego układu do spania w nocy.

Wniosek materace składane

Materace składane mają pozornie nieograniczoną liczbę zastosowań, a dobrej jakości łóżko jest w stanie zapewnić klientom zmieniający życie komfort na lata. Od biwakowania po wycieczki samochodowe i wszystko pomiędzy, te łóżka zmieniają zasady gry.

Chociaż poprawa snu dla Ciebie i gości jest zaletą, łatwe przechowywanie, transport i wielofunkcyjne opcje sprawiają, że ten zakup jest oczywisty dla podróżników i artystów. Dzięki różnorodności kolorów i niedrogim zamiennikom, w świecie materacy składanych naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *