Materac gimnastyczny Najlepsze maty gimnastyczne do domu

sprawdź najlepszy materac materac gimnastyczny materac składany decathlonmaterac gimnastyczny dla dziecimaterac gimnastyczny gruby materac gimnastyczny
Piękno gimnastyki w jej wrodzonej formie polega na tym, że nie wymaga ona specjalnych Materac gimnastyczny ani sprzętu gimnastycznego – z wyjątkiem własnego ciała! Jednak najlepsze maty gimnastyczne do domu mogą korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo i szybszą naukę umiejętności.

Materac-gimnastyczny

Najlepsze maty do bębnowania mogą pomóc w szybszym i bezpieczniejszym zdobywaniu umiejętności niż używanie niczego. Na szczęście istnieje kilka tanich mat gimnastycznych do użytku domowego, które są również jednymi z najlepszych mat gimnastycznych – używają ich nawet siłownie! Poniżej mam recenzje maty gimnastycznej, maty serowej, maty składanej i maty zwijanej. Każdy z nich zaspokaja inne potrzeby i pragnienia, które opisuję w moich recenzjach.

Materac gimnastyczny dla dzieci

Urządzenia gimnastyczne dla dzieci zapewniają dzieciom radość i zachęcają do aktywności fizycznej. Jeszcze zanim zaczną raczkować, niemowlęta mogą korzystać z mat gimnastycznych. Różne tekstury i kolory oraz sposoby ich zmiany wzbudzają ich ciekawość. Ich kształty pomagają ustawiać ciała w różnych pozycjach.

Maty gimnastyczne do użytku domowego mogą wzbudzić zainteresowanie dzieci gimnastyką i prawie zawsze mobilizować je do większej aktywności. Jeśli masz gimnastyczkę, maty gimnastyczne będą najlepszym prezentem dla gimnastyczki! Będą zachwyceni dodatkowymi ćwiczeniami, ale szczególnie spodoba im się „czas na zabawę”, jaki zapewnia im mata w domu.

Materac gimnastyczny dla dorosłych

Maty gimnastyczne dla dzieci są popularne, ale dorośli też uwielbiają maty do ćwiczeń w domu! Płaskie maty mogą pełnić funkcję maty do jogi lub miękkich powierzchni do siedzenia na podłodze, gdy nie ćwiczy się na nich sztuczek gimnastycznych.

Prawie zawsze ćwiczę jogę na macie gimnastycznej. Oferuje znacznie więcej miejsca niż tradycyjna mata do jogi i naprawdę pomaga w trudnych umiejętnościach, których nie chciałbym ćwiczyć na płytce.

Maty wykorzystuję także do treningu umiejętności i pracy siłowej. Jeśli potrzebujesz motywacji, dobrze jest trzymać maty na zewnątrz. Równie proste jak rozwinięcie lub rozłożenie maty przechowywanej w rogu pokoju – łatwiej jest mieć ją, która już na Ciebie czeka! Moje maty w domu służą również zamiast mebli!

 

Przewodnik dla kupujących najlepsze Materac gimnastyczny

Oto krótki przewodnik po najlepszych matach do ćwiczeń, najczęściej używanych w siłowniach, które są również praktyczne w przypadku mat do gimnastyki domowej. Przewiń dalej, aby zobaczyć bardziej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące różnych typów mat gimnastycznych do użytku domowego.

Mata panelowa

Składana mata gimnastyczna, zwana także matą składaną lub matą panelową. Jest to generalnie najpopularniejszy rodzaj mat na siłowniach.

Jeśli miałbym wybrać jeden styl, to panelowa mata gimnastyczna byłaby moim wyborem jako najlepsza mata gimnastyczna do domów i sal gimnastycznych. Są łatwe w użyciu, wszechstronne i dobrze się przechowują, dlatego są oczywistym wyborem do gimnastyki domowej. Rozłożone maty stanowią bezpieczną powierzchnię do ćwiczenia umiejętności.

Wersja o długości 8 stóp jest wystarczająca dla większości dzieci, ale dorośli mogą chcieć czegoś dłuższego. Inną opcją jest rozpoczęcie umiejętności poza matą. Zakup dwóch złożonych mat daje możliwość ich połączenia ze sobą, ponieważ wszystkie te maty mają na końcach rzepy.

Złożona mata panelowa to mój ulubiony sprzęt gimnastyczny do nauki jazdy na kółkach. Daje małą platformę, która pomaga również w nauce przewrotów do tyłu, wyciskań w rozkroku i zdobywaniu siły w staniu na rękach. Dzieci uwielbiają również wykorzystywać złożoną matę podczas zabawy jako ścianę!

To naprawdę najbardziej podstawowy sprzęt do gimnastyki i polecam go kupić w pierwszej kolejności do domowej siłowni (lub miejsca do ćwiczeń). Aktualną cenę i opinie możesz sprawdzić tutaj. Mają też mnóstwo zabawnych kolorów, dzięki czemu możesz spersonalizować swój pokój gimnastyczny!

 

Mata klinowa Materac gimnastyczny

 

Mata gimnastyczna serowa, zwana także matą gimnastyczną skośną lub matą klinową, jest doskonałym narzędziem do uprawiania gimnastyki w domu. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku i doskonale nadają się do przewrotów, kopnięć, wygięć do tyłu i nie tylko. Tak naprawdę z matą klinową można zrobić tak wiele, że napisałem o tym cały artykuł!

Polecam kupić taką, która jest składana, nie tylko w celu ułatwienia transportu, ale także w celu wykorzystania jej jako dużej maty w kształcie sześcianu. Klocka można używać do ćwiczeń skoków wzwyż/skakania oraz jako platformę, z której można zeskoczyć.

Niemowlęta mogą używać maty klinowej do gimnastyki dziecięcej lub do ćwiczenia umiejętności motorycznych. To jest ta, której używam. Uważam, że to najlepsza mata klinowa gimnastyczna do domu, jaką możesz kupić, i to w najlepszej cenie. Bardzo dobrze sprawdza się w naszym domu i na zajęciach.

Występuje w kilku rozmiarach, średni to świetny początek dla dzieci i większość zastosowań. W przypadku starszych dzieci i dorosłych sprężyny na plecy są dobrym rozmiarem. Dostępny jest rozmiar dla przedszkolaków, który jest idealny dla niemowląt i małych dzieci, ale nie będzie już zbyt przydatny po ukończeniu około 5 lat i nie składa się. Wszystkie rozmiary, kolory i ceny możesz sprawdzić tutaj.

Materac gimnastyczny do ćwiczeń w domu

Maty gimnastyczne to po prostu grubsze i często mniej twarde maty. Powinny nadal mieć pewną stanowczość, jeśli używasz ich do gimnastyki, w przeciwnym razie mogą pokonać swój cel. Występują wszystkie rodzaje i w zależności od rozmiaru mogą być stosowane pod innym sprzętem, np. drążkami, lub na końcu równoważni. Jest to jedna z najlepszych dostępnych mat awaryjnych do użytku domowego, ponieważ jest tania, składa się i nie ślizga się (najpierw przetestuj!). Ma tylko 6 stóp długości, ale ma rzepy na obu końcach, aby połączyć więcej razem, jeśli zajdzie potrzeba modernizacji.

Zwijana mata dywanowa

Matę 5×10 kupiłem ponad siedem lat temu z drugiej ręki i nadal jest to jeden z najczęściej używanych przeze mnie elementów wyposażenia. Przydają się, zwłaszcza gdy nie masz dywanu. Są najbardziej przydatne dla starszych dzieci i dorosłych, aby ćwiczyć większe umiejętności lub łączyć je.

Jest wystarczająco długi, aby dzieci mogły wykonać dwa przewroty do przodu i wystarczająco długi, aby dorośli mogli ćwiczyć ręce lub koła od wozu. Używam mojego również do jogi, ponieważ jest bardziej miękki niż twarde podłogi, ale nie jest zbyt miękki, aby zakłócać równowagę, a także jest przyjemny i przyczepny! Zwijają się bardzo łatwo i są dość lekkie. Polecam tę matę rolowaną, jest jedną z tańszych i ma dobre opinie.

Mata do toru upadkowego

Mata do ćwiczeń gimnastycznych, zwana także powietrzną matą gimnastyczną, to całkiem nowa edycja sprzętu gimnastycznego do użytku domowego. Szybko stały się popularne w gimnastyce domowej i nie tylko. Dzieci i dorośli mogą się świetnie bawić, skacząc i eksplorując je, a to pomaga dzieciom zachować równowagę.

Tory do ćwiczeń, zarówno sprężynowe, jak i napompowane, można zobaczyć na siłowniach od wieków. Jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku lat zostały one udostępnione (i niedrogie) do użytku domowego. Maty powietrzne są bezpieczniejsze niż trampoliny sprężynowe i znacznie łatwiejsze do przechowywania. Wiele gimnastyczek ma na początku słabe nadgarstki, a mata powietrzna może naprawdę pomóc, pochłaniając więcej wstrząsów podczas takich czynności, jak wygięcia do tyłu i unoszenia rąk.

Odbicie zapewniane przez matę powietrzną jest znacznie mniejsze niż na trampolinie, dzięki czemu jest bardziej naturalne dla ciała. Nauka umiejętności na trampolinie to nie to samo, co nauka ich na podłodze!

Trudno uznać ją za matę, ale o takiej samej wszechstronności jak jedna. Zapewniają one gimnastyczkom ten sam rodzaj podłogi, na której są przyzwyczajeni do występów. Cieńsze w dotyku przypominają standardową podłogę gimnastyczną, z nieco większą sprężystością. Im grubsza mata, tym bardziej przypomina trampoliny lub maty odbijające. Należy pamiętać, że przy dodatkowym odbiciu maty powietrzne nie byłyby bezpieczne przy niskich sufitach!

Jest kilka opcji, ale bardzo podoba mi się ta, którą znalazłem na Amazonie ze względu na świetne recenzje, ceny, szeroki wybór rozmiarów i jest wyposażona w szybką pompkę! Zobacz to tutaj. Mata powietrzna, którą posiadam, nie jest obecnie dostępna, ale większość z nich jest bardzo podobna.

Przy wyborze maty gimnastycznej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar. Grubsze są bardziej sprężyste, ale podczas lądowania mają tendencję do unoszenia się po bokach!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *