Materac Dla Niemowlaka 2024-Jaki materac dla niemowląt wybrać? najlepszemateraceopinie

Materacyk dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę i jaki wybrać? Narodziny dziecka to najpiękniejsze wydarzenie dla każdego rodzica. Każdy rodzic pragnie kupić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, jaki materac dla niemowlaka, materac dla niemowlaka, jaki materac do łożeczka dla niemowlaka, jaki materac dla niemowlaka 

Materacyk dla niemowlaka

Z badań dzieci wynika, że śpią one 16–17 godzin na dobę.

Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na zakup odpowiedniego materaca do łóżeczka dla dziecka. Nic nie równa się zdrowemu śnie dziecka. Mówi się, że „dzień bez drzemki dla dziecka jest jak babeczka bez lukru”.

Czasami dziecko może obudzić się w nocy ze względu na niewłaściwy rodzaj materaca i przez cały dzień będzie rozdrażnione. Materace dziecięce zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko mogło wygodnie spać przez długie godziny.

Materac wspiera rosnące kości dziecka i zapewnia mu bezpieczeństwo podczas snu. Dlatego tak ważny jest zakup odpowiedniego materaca do łóżeczka.

Kupując materac dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów, takich jak grubość, twardość i zastosowany materiał. W Indiach dostępnych jest wiele marek, które można łatwo kupić online.

Różnica między Materac Dla Niemowlaka dziecięcym a zwykłym

Zwykły materac jest dostosowany do budowy ciała osoby dorosłej, natomiast materac dla dziecka jest zaprojektowany w oparciu o schemat snu dziecka. Niemowlęta potrzebują niezakłóconego snu, dlatego materac jest miękki i wygodny. Materace mogą być wykonane z kilku różnych rodzajów materiałów, takich jak pianka, kokos lub lateks.

Wybór odpowiedniego Materac Dla Niemowlaka

Teraz dla rodziców trudnym zadaniem staje się wybranie najlepszego materaca do łóżeczka spośród szerokiej gamy materacy wykonanych z różnych materiałów.

Należy położyć nacisk na odpowiedni rozmiar, aby dobrze przylegał do łóżeczka, nie był ani za miękki, ani za twardy, ale mocny, aby podtrzymać rosnące dziecko. Zbyt miękki materac grozi uduszeniem dziecka, natomiast twardy materac nie jest odpowiedni dla rozwoju dziecka.

Niemowlęta nie powinny spać na materacu zawierającym syntetyczne chemikalia, ponieważ narażenie na niektóre chemikalia może być szkodliwe dla ich mózgu i rozwoju fizycznego.

Podstawowe wymagane funkcje to:

Trwałość
Jędrność
Wystarczająca cyrkulacja powietrza
Materac pochodzenia naturalnego, bez środków chemicznych
Hipoalergiczność (przyjazny dla skóry, zdrowy materac)

Możemy porównać materac wykonany z pianki, włókna kokosowego i lateksu i dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy, mając na uwadze powyższe cechy.

Materac piankowy – Większość materacy piankowych jest wykonana z pianki memory lub pianki PU i nie jest bezpieczna dla dziecka. Ponieważ pianka ma strukturę zamkniętokomórkową, która nie zapewnia wystarczającej cyrkulacji powietrza, aby zapewnić dziecku chłód.

Zaburza to rytm snu dziecka, a tym samym utrudnia rozwój jego mózgu. Może również zawierać toksyczne chemikalia, takie jak naftalen, formaldehyd i benzen, które mogą być szkodliwe dla dziecka. Może również prowadzić do zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej.

Materac z włókna kokosowego – kokos jest materiałem naturalnym i sprężystym. Wykonany z włókna kokosowego, jest twardym materacem, który zachowuje swój kształt. Jest odporny na wilgoć i oddychający. Trzyma roztocza z daleka.

Jednak nie jest zbyt trwały i ma poważny problem z opadaniem. Jeśli zamoknie, staje się to poważnym problemem. Materiał ten nie nadaje się zbytnio na materac do łóżeczka.

Materac lateksowy – to doskonały, całkowicie naturalny wybór materaca dla Twojego dziecka. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, ponieważ jest naturalnie odporny na pleśń i roztocza.

Lateks jest naturalnie sprężysty, wygodny i sprężysty, dlatego nie ma potrzeby stosowania metalowych sprężyn. Materace sprężynowe mogą wzmacniać promieniowanie elektromagnetyczne, co może stanowić ryzyko dla dziecka, ponieważ śpi ono w polu promieniowania elektromagnetycznego.

Lateks nie zawiera metalu, więc nie stwarza dodatkowego zagrożenia dla zdrowia dziecka. Jest to wyjątkowo wytrzymały materac, który zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa i stawów rosnącego dziecka.

Materac ten charakteryzuje się odpowiednią cyrkulacją powietrza, gdyż materace te posiadają okresowo rozmieszczone dziurki, dzięki którym dziecko może mieć chłodny i komfortowy sen.

Jak wybrać odpowiedni Materac Dla Niemowlaka i pościel dla dziecka

Przy tak dużej liczbie produktów dostępnych na rynku może być trudno zdecydować, który materac i pościel kupić dla dziecka. Jednak niektóre produkty są zdecydowanie bezpieczniejsze od innych, więc dobrze się zastanów przed dokonaniem wyboru.

 

Gdzie powinno spać moje dziecko Materac Dla Niemowlaka?

Najbezpieczniejszym miejscem do spania dla dziecka jest jego własne, jasne, płaskie i oddzielne miejsce do spania, takie jak łóżeczko lub kosz Mojżesza.

Niemowlęta powinny zawsze przebywać w tym samym pokoju co Ty przez pierwsze sześć miesięcy podczas snu, w dzień i w nocy.

Czytaj dalej, aby uzyskać najważniejsze informacje, które pomogą Ci wybrać materac i pościel dla Twojego dziecka.

Materac i pościel dla dziecka: na co zwrócić uwagę
Używaj twardego, płaskiego, wodoodpornego materaca w dobrym stanie
Należy używać twardego i płaskiego materaca, zabezpieczonego wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu materac będzie czysty i suchy, ponieważ jego pokrycie można wytrzeć.

Upewnij się, że materac Twojego dziecka jest w dobrym stanie i że pasuje do kosza Mojżesza lub łóżeczka.

Nie używaj skóry owczej w łóżeczku, koszu Mojżesza lub innym miejscu do spania. Ważne jest, aby miejsce do spania dziecka było twarde, płaskie i miało wodoodporne pokrycie. Dodanie skóry owczej może zmniejszyć jędrność i spowodować ryzyko przegrzania.

Unikaj używania miękkiej lub nieporęcznej pościeli

Mocno wsuń prześcieradła i koce (nie powyżej wysokości ramion). Śpij dziecko w pozycji stopy do stóp (stopy na dole łóżeczka, aby nie mogło wśliznąć się pod koc). Jeśli Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego koca, upewnij się, że jest lekki.

Alternatywnie możesz wybrać dobrze dopasowany śpiworek dla dziecka. Większość producentów śpiworów zaleca noszenie śpiworka, gdy dziecko ma określoną wagę (zwykle około 4 kg lub 8,8 funta), a nie wiek, dlatego przed użyciem należy zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi produktu.

Konkretne rodzaje pościeli, których należy unikać:

Obciążone otulacze
Koce obciążane
Obciążone śpiwory
Kołdry
Poduszki
Kołdry
Baranica

Nie zaleca się stosowania miękkiej lub nieporęcznej pościeli dla dzieci poniżej 1 roku życia ze względu na ryzyko przegrzania i zakrycia głowy.
Jak testujemy materace do łóżeczka dziecięcego

Wybór materacy do łóżeczka godnych naszej recenzji był ciężką pracą, której ukończenie zajęło ponad rok. Szukaliśmy zdrowych i organicznych opcji w wielu kategoriach cenowych, aby zapewnić czytelnikom obszerną listę opcji. Rozważaliśmy do uwzględnienia ponad 30 potencjalnych materacy i pominęliśmy te, które budziły poważne obawy związane z odgazowywaniem, marketingiem wprowadzającym w błąd ekologię lub opcjami o niższej jakości bez przejrzystości materiałów. Ostatecznie kupiliśmy każdy materac i przetestowaliśmy go wraz z konkurencją, łącznie przecinając go na pół, aby zobaczyć, co jest w środku. Zanim wybraliśmy zwycięzców, sprawdziliśmy użyte materiały, jakość konstrukcji, potencjalne zapachy i inne czynniki.

Jak wybrać materac do łóżeczka

Po spędzeniu zbyt dużej ilości czasu na wyborze materacy w naszym życiu wiemy dokładnie, jak trudno jest znaleźć bezpieczny, nie powodujący gazów materac, który będzie dobrze pasował do wybranego łóżeczka. Mając na uwadze kilka rzeczy, możesz zawęzić pole do doskonałych opcji.

Materiały

Znaleźliśmy mnóstwo greenwashingu wśród producentów materacy. Dlaczego? Ponieważ materiały i konstrukcja materaca są tak ważne, że jeśli materac producenta nie jest w stanie sprostać wymaganiom, wprowadza użytkownika w błąd. Jeśli to możliwe, preferujemy materiały naturalne, organiczne. Te, które posiadają certyfikat GOT, są również dobrymi potencjalnymi opcjami. Krótko mówiąc, chcesz znaleźć najmniej prawdopodobny wybór gazu odlotowego.

Waga

Będziesz regularnie zmieniać pościel. Niemowlęta często nadmiernie oddają mocz w nocy i często wymagają zmiany ubranek i prześcieradła. Podnoszenie i manewrowanie materacem to czynność, którą będziesz musiał wykonać. Niektóre opcje są dość ciężkie i zginanie się do łóżeczka w celu ich podniesienia nie będzie łatwe dla każdego, w zależności od wzrostu i możliwości podnoszenia. Chociaż uwielbiamy materace spiralne, mogą one być zaporowe pod względem wagi i należy to wziąć pod uwagę.

Rozmiar łóżeczka

Chociaż łóżeczka i materace mają standardowe rozmiary, nie oznacza to, że zawsze dobrze do siebie pasują. Przed użyciem należy sprawdzić każdy materac w łóżeczku, aby upewnić się, że między łóżeczkiem a materacem nie ma szczelin.

Rzeczy do rozważenia

Myślałeś więc, że zakup materaca jest tak prosty, jak znalezienie dobrego dopasowania w odpowiedniej cenie. Należy jednak wziąć pod uwagę inne kwestie dotyczące materiałów i codziennego użytkowania, ponieważ produkt ten będzie używany przez 2-4 lata.

Łatwość użycia

Waga — podczas gdy materac przez większość czasu stoi nieruchomo w łóżeczku, waga ma znaczenie, gdy podnosisz i przesuwasz materac w celu zmiany prześcieradła. Jeśli masz problemy z podnoszeniem cięższych przedmiotów lub nie chcesz, warto poszukać lekkiego produktu. Naturepedic Organic Cotton Classic 150 Seamless 2-Stage waży 20 funtów i jest najcięższy w tej grupie, co dla niektórych może być nie do przyjęcia. Alternatywnie, Babyletto Pure Core z suchą wodoodporną osłoną waży 9 funtów, a 2-stopniowy Lullaby Earth Breeze jest mniej więcej taki sam. Biorąc pod uwagę, że w przyszłości może nastąpić conocna zmiana pościeli, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę materaca.

Łatwość czyszczenia — każdemu dziecku zdarzają się wypadki i niezależnie od tego, jak doszło do wypadku, materac będzie wymagał regularnego czyszczenia. Jedynym produktem, który można prać w tej recenzji, jest Newton Wovenaire, ale inne mają wodoodporne/wycieralne powierzchnie. Można też kupić pokrowiec lub podkładkę na materac.

Wodoodporność — w przeciwieństwie do zwykłych materacy, które zazwyczaj nie wymagają wodoodpornych lub wodoodpornych pokrowców, wiele materacy do łóżeczek dziecięcych jest wyposażonych w tę funkcję. Hydroizolacja ułatwia czyszczenie, ograniczając potrzebę stosowania dodatkowej pościeli, która mogłaby zwiększyć grubość. Większość wodoodporności materacy wynika z zastosowania polietylenu/polimeru w pokrowcu materaca. Ten składnik to polietylen dopuszczony do kontaktu z żywnością. Zalecamy unikanie produktów winylowych i PCV, ponieważ te składniki mogą powodować potencjalne problemy zdrowotne.

 

Materiały — materace mogą być wykonane z wszelkiego rodzaju materiałów, od poliuretanu po bawełnę organiczną i naturalny lateks. Niektóre mają elementy piankowe zapewniające jędrność, podczas gdy inne mają wewnętrzne sprężyny śrubowe. Zalecamy wybór jak najbardziej naturalny i zwracanie uwagi na certyfikaty, które pomogą Twojemu dziecku uniknąć wdychania LZO podczas snu.

Bezzapachowy — czy materac do łóżeczka wydziela dziwny, chemiczny zapach? Ten zapach to gazowanie, inaczej zwane lotnymi związkami organicznymi (nie chłodnymi) (LZO). Jeśli wybierzesz materac o „nowym” zapachu, zalecamy wietrzenie go do czasu, aż zniknie. Jeszcze lepiej, odeślij go i kup taki, który nie śmierdzi. Dlaczego? Ponieważ brak zapachu nie oznacza, że nie wydziela gazów. Poszukiwanie certyfikatu Greenguard Gold może pomóc w ograniczeniu emisji LZO i innych toksyn. Wybór produktów naturalnych, które nie wydzielają gazów odlotowych, jest najlepszą opcją, jeśli pozwala na to budżet.

Nie zawierają środków zmniejszających palność — zalecamy wybieranie materacy niezawierających chemicznych środków zmniejszających palność. Ten brak chemikaliów nie oznacza, że łóżko jest rozpałką i czeka, aż stanie w płomieniach; oznacza to tylko, że produkt spełnia przepisy dotyczące palności i tlenia się i nie zawiera substancji chemicznych, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla dziecka. Naszym zdaniem w przypadku dodatków chemicznych mniej znaczy więcej. Naturalna wełna doskonale zapewnia odporność na płomienie bez użycia środków chemicznych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *